Člani Rotary kluba Ljubljana Center vabimo, da se nam v torek 27. 2. 2024 ob 19.00 pridružite v Kavarni Slamič, Kersnikova 1 in skupaj z nami prisluhnete predavanju dr. Sama Zvera z naslovom »Naše zdravstvo« in podnaslovom Pogled predstojnika na vrhunski kliniki in učitelja na medicinski fakulteti. V predavanju bomo izvedeli kakšen je vsakdan vrhunske klinike, ki zdravi najtežje bolnike z krvnimi boleznimi v Sloveniji, pota in stran pota diagnostike […]
Poseben gost večera bo tokrat dr. Samo Zver s predavanjem »Naše zdravstvo« in podnaslovom Pogled predstojnika na vrhunski kliniki in učitelja na medicinski fakulteti. Člani Rotary kluba Ljubljana Center vabimo, da se nam v torek 27. 2. 2024 ob 19.00 pridružite v Kavarni Slamič, Kersnikova 1 in skupaj z nami popestrite dogodek.
O predavanju
V predavanju bomo izvedeli kakšen je vsakdan vrhunske klinike, ki zdravi najtežje bolnike z krvnimi boleznimi v Sloveniji, katere bolezni so to, pota in stran pota diagnostike in zdravljenja ter plačevanja storitev zdravljenja. Predstavljeni bodo načini zdravljenja, dostop do novih zdravil in novih načinov zdravljenj in diagnostike, opisane najbolj pogoste krvne bolezni in stanja, kot tudi tiste, ki ogrožajo življenje ….kako jih spoznamo in ukrepamo. Kako klinika uvaja nove načine zdravljenja in kako pride do donacij, ki so sestavni del dostopa do obnove dotrajanih aparatur, medicinskih pripomočkov in opreme? Kako je v realnem življenju z nakupi opreme za nove načine zdravljenja? S kom vse, doma in v tujini klinika sodeluje in kako poteka znanstveno raziskovalno delo? Kakšni so odnosi med farmacijo in kliniko in kakšno je mesto medicinske fakultete in odnos med UKCLJ in MF? Predavatelj pa bo seveda predstavil tudi njegov pogled na zdravstvo. .
Predstavitev predavatelja
Samo Zver je končal medicino na MFLJ in se zaposlil na kliničnem oddelku za hematologijo (KOH) UKCLJ. Specialistični izpit iz interne medicine je opravil leta 1998. Je tudi specialist hematologije in klinične farmakologije. Leta 2003 je na UL MF magistriral z naslovom »Določitev števila aktiviranih trombocitov s protitelesi za aktiviran fibrinogen in selektin-P pri bolnikih z esencialno trombocitemijo in vpliv antiagregacijskih zdravil«, maja 2007 pa uspešno zagovarjal doktorsko tezo »Kardiotoksičnost velikih odmerkov ciklofosfamida in melfalana pri zdravljenju bolnikov z diseminiranim plazmocitomom«. Leta 2008 se je na UL MF habilitiral kot docent s področja interne medicine. Je nosilec učne baze hematologija v sklopu katedre za interno medicino in nosilec pouka predmeta »Kri« v 5. letniku ter nosilec podiplomskega pouka smer hematologija. Je glavni mentor specializacij iz hematologije in interne medicine in za področje klinične farmakologije. V največji meri se ukvarja z rakavimi krvnimi boleznimi in presaditvijo krvotvornih matičnih celic.
Od ustanovitve leta 1994 je član SZUM (Slovensko združenje za urgentno medicino), od leta 2008 je član Ameriškega združenja za Hematologijo (ASH), od začetka 2013 do 2018 je bil vodja enote za presaditev krvotvornih matičnih celic na KOH UKC LJ, od leta 2018 pa vse do danes je vodja umestitve projekta CAR-T zdravljenja v Slovenijo oziroma UKC Ljubljana. S področja hematologije ima 29-letne delovne izkušnje, od tega 23 let deluje kot specialist hematolog. Od februarja 2018 je predstojnik Kliničnega oddelka za hematologijo UKC Ljubljana. Je zunanji član sveta za razvoj pri SAZU, član Komisije za razvrščanje zdravil na listo pri ZZZS (»Fuerstova« komisija), član razširjenega strokovnega kolegija (RSK) za interno medicino, vodja dejavnosti presaditve krvotvornih matičnih celic, predsednik bolnišničnega transfuzijskega odbora, član RSK za interno medicino, bil pa je tudi član bolnišnične komisije UKCLJ za antibiotike. Je področni urednik poglavja o hematologiji v prenovljeni izdaji slovenske interne medicine, ki je izšla leta 2022, in učbenika Internistične propedevtike, ki je v pripravi. V zbirki COBISS ima zabeleženih več kot 370 enot. V zbirki PUBMED ima zabeleženih 48 enot. V zbirki WOSe ima 366, v Scopus pa 477 čistih citatov, h- index 7. Bil je urednik Zdravniškega Vestnika, sedaj je recenzent te revije in občasno nekaterih hematološko in onkološko usmerjenih revij v tujini. Ob 40–letnici revije Zdravniški Vestnik je prejel priznanje za objavo številnih odmevnih člankov in strokovno podporo reviji. Aktiven je tudi v laičnem dnevnem in revijalnem tisku v Sloveniji ter je pogosto gost v informativnih in pogovornih oddajah. V letu 2021 je prejel nagrado evropskega parlamenta »Državljan Evrope« za prizadevanje na področju zdravljenja rakavih bolezni. Istega leta je bil nominiran tudi za Delovo osebnost leta. Prejel je priznanje UKC LJ za izjemen strokovni dosežek na področju zdravljenja s presaditvijo krvotvornih matičnih celic/prvih 30 let, priznanje »Ljudje odprtih rok« s strani revije »Naša Žena« in »Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti«, za dobroto, plemenitost in človekoljubna dela ter je postal osebnost tedna na VAL-u 202 ob 30 letnici zdravljenja s PKMC v Sloveniji.
Kako se lahko pridružim?
Predavanje se začne ob 19:30, pred tem je ob 19:00 samopostrežna večerja (prispevek 20€). Prosimo, da svoj obisk zaradi lažje organizacije predhodno najavite. Za več informacij in prijavo pišite na info@rclc.si ali pokličite 031 321 527 (Zvone).